Tavo Odontologijos Centras

 

Nauja dantų protezavimo tvarka leis greičiau ir patogiau gauti paslaugą

 

Nuo 2021 m. metų sausio pasikeitus valstybės biudžeto lėšomis finansuojamai dantų protezavimo tvarkai, nebereikės laukti ilgose, kartais net iki trejų metų trunkančiose, eilėse. Dabar pacientams, kurie turi teisę gauti valstybės finansuojamą dantų protezavimą, tereikės tik užsiregistruoti savo poliklinikoje ir pasirinkti kliniką, kurioje norės gauti šią paslaugą.

Nebereikės laukti trejus metus

Valstybinė ligonių kasa (VLK) atkreipia dėmesį, jog nebelikus eilių, prasmės neteko ir anksčiau buvusi galimybė dantis protezuoti savo lėšomis, vėliau už tai gaunant iš ligonių kasų kompensaciją, kadangi dabar asmuo teisę įgyja iš karto.

Anksčiau žmogus, norėdamas protezuotis dantis valstybės biudžeto lėšomis, turėdavo stoti į eilę, gaudavo pirmą laišką–pranešimą, patvirtinantį, jog pacientas įtrauktas į laukiančiųjų eilę. Tada laukti 3 metus antrojo laiško–pažymos, kad jau gali protezuotis dantis valstybės lėšomis, – sudėtingą ir ilgai trunkančią tvarką prisiminė. Tiesa, tuomet pacientas taip pat galėdavo nelaukdamas eilės tvarkytis dantis ir už savo pinigus, o sąskaitą paskui pristatyti į TLK, kuri būtų apmokėta, kai ateis jo eilė, t.y. gautų pinigėlius į savo sąskaitą, bet tai užtrukdavo tikrai labai ilgai, net iki trejų metų.

Dabar tvarka pasikeitė iš esmės.

Pacientui, kuriam reikalingas protezavimas ir atitinkančiam kriterijus, norint gauti valstybės paramą protezavimui, pirmiausiai reikia kreiptis į tą polikliniką, kurioje yra prisiregistravęs (kitaip tariant – kur šeimos gydytojas). Joje atsakingas asmuo privalo užregistruoti pacientą elektroninėje sistemoje ir apie tai jį informuoti. Taigi, tokiu būdu žmogus iš karto gali protezuotis dantis ir jam kaip anksčiau nebereikia ilgai laukti.

Protezavimą gali atlikti ir privačios klinikos

Nepaisant to, jog privačios klinikos pačios užregistruoti žmogaus sistemoje negali, tačiau pacientai turi teisę pasirinkti tą odontologijos kliniką, kurios jie pageidauja – valstybinę ar privačią. Tik reikia turėti minty, kad privati klinika turi būti sudariusi sutartį su TLK dėl dantų protezavimo atlikimo.

Atėjus į mūsų odontologijos centrą, reikėtų pateikti tik asmens dokumentą ir informuoti, kad yra užregistruotas dantų protezavimo sistemoje. Tokiu atveju, pacientui pageidaujant, dantų protezavimo paslaugos gali būti atliekamos tuoj pat.

Valstybinė ligonių kasa (VLK) informuoja, kad kaip ir anksčiau, dantų protezavimo paslaugos turės būti suteiktos per 3 metus nuo šios teisės įgijimo – asmens užregistravimo Eilių ir atsargų valdymo informacinės sistemos Dantų protezavimo (EVIS DP) posistemyje. Pakartotinai kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas žmogus galės gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.