Tavo Odontologijos Centras

Ortodontinis gydymas

Ortodontinis gydymas – tai netinkamos dantų padėties (susigrūdę, kreivi, atsikišę ar pernelyg vienas nuo kito atitolę dantys) bei netaisyklingo sąkandžio koregavimas. 

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas tiek jauname, tiek vyresniame amžiuje, atsižvelgiant į paciento burnos ertmės būklę, amžių, poreikius ir galimybes parenkamas tinkamas gydymo būdas ir priemonės.

Netaisyklinga dantų padėtis gali būti koreguojama naudojant išimamus arba fiksuotus ortodontinius aparatus. Išimami ortodontiniai aparatai (plokštelės) įprastai naudojamos tik tuo atveju, kai nuolatiniai dantukai keičia pieninius. Išdygus nuolatiniams dantims, jų padėtis koreguojama pasitelkiant fiksuotus apratus (breketų sistemas).

ŠIUO METU ORTODONTINIŲ PASLAUGŲ NETEIKIAME

BREKETAI

Breketų sistemą paprastai sudaro ant dantų paviršiaus fiksuojami breketai, kitaip vadinami kabėmis, ir prie jų tvirtinamas ortodontinis lankas. Jos pagalba teisinami dantys ir koreguojamas sąkandis. Kartu gali būti naudojamos elastinės gumos, fiksuoti funkciniai apratai, miniimplantai.

Tavo odontologijos centre ortodontiniam gydymui taikomos šios patikimos ir efektyvios breketų sistemos:

STANDARTINIAI (METALINIAI) BREKETAI

 • Gera kontrolė tiesinime
 • Nedideli ir žemo profilio
 • Patogu ir paprasta
 • Ekonomiški
 • Matomi
 • Gali būti spalvingi

BELIGATŪRINIAI BREKETAI

Savyje turi lanko fiksavimo mechanizmą, tai leidžia:

 • Jausti mažiau diskomforto
 • Greičiau tiesėti dantims
 • Rečiau lankytis pas gydytoją
 • Lengviau išsivalyti
 • Mažiau braižo gleivinę 

KERAMIKNINIAI BREKETAI

 • Danties spalvos (balti)
 • Mažiau pastebimi
 • Apvalesni, Mažesni
 •  Veikimo greitis toks pats, kaip ir įprastinių metalinių breketų

 

SAFYRINIAI BREKETAI

 • Estetiškiausi – kristalo spalvos
 • Nekeičia spalvos
 • Neturi trapumo
 • Užapvalinti raštai mažiau braižo burnos gleivinę
 • Brangesni

Alternatyva breketams – ORTODONTINĖS KAPOS

Dažnai žmonės nesiryžta dantų tiesinimo procedūroms dėl breketų sukeliamų nepatogumų ir neestetiško vaizdo. Laimei, šiuolaikinė ortodontija gali pasiūlyti alternatyvą įprastiems breketams – nematomas dantų tiesinimo kapas. Šio gydymo metu komfortiškai ir nepastebimai galima sutvarkyti kreivus, susigrūdusius ar atsikišusius dantis bei formuoti taisyklingą sąkandį. Kapos yra gaminamos iš kietos, skaidrios plastmasės. Jos yra užmaunamos ant dantų, todėl faktiškai nepastebimos aplinkiniams.

Nekeičia įpročių

Nešiojant ortodontines kapas esant poreikiui galima išsiimti bet kuriuo paros metu. Tai pacientui suteikia daugiau laisvės ir komforto – galima ne tik nekeisti įprastų valgymo įpročių, bet ir kasdienių burnos higienos procedūrų.

 Gydymas – pagal išankstinį 3D planą

Pacientams, kurie renkasi dantų tiesinimą kapomis, pas ortodontus reikia lankytis žymiai rečiau, kadangi dalį gydymo jie gali reguliuotis patys. Paprastai vizitai skiriami kas 3 – 4 mėnesius, pacientui į priekį duodant tam tikrą kapų skaičių, kurį jis turi pats savarankiškai keistis kas dvi savaites.
Bendra gydymo trukmė priklauso nuo individualaus paciento atvejo. Tiesa, ją galima numatyti iš anksto. Gydymo pradžioje pacientui yra sumodeliuojama 3D vizualizacija, ir jis gali matyti, kaip atrodys galutinis jo gydymo rezultatas. Kartu tai leidžia numatyti, kiek kapų reikės gydymo metu, ir, žinoma, kiek laiko truks pats gydymas.

Tiesa, šį gydymą kol kas gali rinktis tik pacientai, turintys pilnai susiformavusį sąkandį. Vaikams, kurie turi pieninių dantukų, kapų dėti negalime. Kadangi kapos yra gaminamos į priekį, gydymo eigoje negali atsirasti jokių pokyčių, t. y. pridygti naujų dantų. Mažiesiems ortodontai gali pasiūlyti kitas dantų tiesinimo alternatyvas.

 

 

  BREKTAI ORTODONTINĖS KAPOS
SpalvaMetaliniai breketai – sidabro spalvos, Keramikiniai breketai – baltos spalvos ir Safyriniai breketai – skaidrūs Permatoma/Nematoma
Gydymo trukmė 24 val. per parą, 1,5-2,5 metų (priklausomai nuo atvejo)  22-24 val. per parą, 0,5-2,5 metų (priklausomai nuo atvejo)
 PriežiūraReikalinga itin kruopšti dantų higiena, naudojamas specialus dantų šepetėlis ir skalavimo skystis, būtinas tarpdančių valymas Valantis dantis kapos išimamos, o dantys prižiūrimi įprastai. Dantų kapa valoma dantų pasta neturinčia abrazyvinių medžiagų
Vizitai pas gyd. ortodontą Kas 4-8 savaites Kas 2-4 mėnesius
 Privalumai
Stabilūs
Tinka gydant sudėtingus atvejus
Pigesnis būdas
Nepastebimi ant dantų
Prireikus galima išsiimti
Nesukelia sunkumų valgant
Galima rinktis bet kokį maistą
Nesukelia diskomforto
 Trūkumai
Negalima nusiimti
Gali sukelti skausmą ir diskomfortą
Apsunkina kasdieninę burnos higieną
Privalu atsakingai rinktis maistą ir vengti kai kurių maisto produktų
 Privalu valyti po kiekvieno maisto
Reikalauja griežtos savikontrolės (jei kapos nebus nešiojamos nurodytą laiką, rezultatas nebus pasiekiamas)
Brangesnis būdas
 NetaikomaPacientams, užsiimantiems kai kuriomis sporto šakomis
Turi sudėtingų sąkandžio problemų
Nepilnai susiformavusiam sąkandžiui

Verta – ne tik dėl estetinių priežasčių

Nukrypimai dantų lanke kelia ne tik estetinį diskomfortą, bet ir gali turėti neigiamos įtakos sveikatai: esant giliam sukandimui, kai apatiniai kandžiai remiasi į gomurio gleivinę, ar turint apatinio žandikaulio trūkumą, dantys dyla greičiau tose vietose, kuriose dilti neturėtų. Ilgainiui gali atsirasti dantų jautrumas, padidėti rizika sąnarių skausmams.

Dėl netaisyklingo sąkandžio kenčia ir mūsų žarnynas: esant atviram sukandimui, kada žmogus negali atkąsti maisto su priekiniais dantimis, ilgainiui gali išsivystyti kramtymo funkcijos sutrikimai, kas gali turėti neigiamą poveikį virškinimo sistemai.
Turinčius netiesą šypseną dažniau vargina odontologinės problemos: kai dantys yra susigrūdę, sunkiau juos pasiekti dantų šepetuku, ypač tinkamai išsivalyti tarpdančius, dėl ko ilgainiui gali atsirasti emalio pažeidimų, greičiau gesti dantys.

Nepriklausomai nuo amžiaus dantis tiesintis verta dėl kompleksinių priežasčių. Tai tikrai suteikia žmogui daugiau komforto bei pasitikėjimo savimi, skatina jį dažniau šypsotis. Be to, gydymas dažną išmoko nepriekaištingos burnos higienos, dėl ko ateityje tenka rečiau lankytis pas gydytojus.

Tavo odontologijos centre medicinos paslaugas galite įsigyti išsimokėtinai.