Tavo Odontologijos Centras

Informacija ruošiama.

Neišimami dantų protezai

Dėl prastos burnos higienos, įsisenėjusio karieso, uždelsto periodonto, kitų ligų ar tiesiog nelaimingų atsitikimų dažnas šiuolaikinis žmogus netenka vieno ar kelių dantų. Tavo odontologijos centro specialistų komanda pabrėžia, jog dantų protezavimas nėra atliekamas vien dėl estetinių sumetimų – tinkamai pritaikyti dantų protezai padeda kramtyti maistą, kalbėti bei apsaugo burnos ertmę ir žandikaulį nuo įvairių neigiamų pakitimų.

Pažangiausias prarastų dantų atkūrimo inovacijas taikantis Tavo odontologijos centras siūlo įvairių rūšių neišimamus dantų protezus. Juos klinikos gydytojas parinks pagal kiekvieno paciento individualius poreikius bei finansines galimybes. Protezai greitai bus pagaminti klinikos laboratorijoje.

Kodėl protezuoti prarastus dantis yra būtina

Tavo odontologijos centro specialistai atkreipia dėmesį, jog praradę vieną dantį pacientai neskuba tartis su gydytoju ir planuoti protezavimo procedūrą, nors delsti tikrai ne į naudą. Mat kramtant maistą didesnis nei priklauso krūvis tenka likusiems dantims ir tai neigiamai veikia ne tik šių dantų, bet ir visos virškinimo sistemos būklę.

Be to, praradus dantį ilgainiui ima nykti kaulas, todėl greta esantys dantys netenka atramos ir pradeda krypti. Taip viena bėda tampa vis didesnių problemų pradžia. Dėl minėtų pokyčių burnos ertmėje kinta sąkandis, dantys kreivėja bei ima dilti.

Taigi, gydytojų verdiktas aiškus – praradus nors vieną dantį, reikia kuo skubiau jį pakeisti.

Protezavimo procesas

Pirminės konsultacijos metu gydytojas kruopščiai patikrina paciento burnos ertmę. Jei reikia, klinikoje padaroma panoraminė nuotrauka, kuri padeda įvertinti, ar pacientui reikia dantų protezavimo ar implantavimo.

Tada, atsižvelgęs į bendrą paciento būklę, asmeninius pageidavimus bei finansines galimybes, gydytojas sudaro individualų gydymo planą ir aptaria pacientui tinkamą gydymo etapų apmokėjimo tvarką.

Neretai pasitaiko taip, kad protezuojamiems dantims reikia endodontinio (dantų šaknų kanalų) gydymo. Šio gydymo metu siekiant išvengti protezuojamų dantų pulpitinių skausmų išimamas dantų nervas.

Jei pacientui dantys bus implantuojami, tada į žandikaulio kaulą chirurginiu būdu įsriegiamas vienas ar keli dantų implantai ir paliekama prigyti. Implantų gyjimas bei suaugimas su supančiu kaulu užtrunka apie 3–4 mėnesius.

Dantų implantai yra vienintelis būdas visiškai atkurti prarastą dantį – ir šaknį, ir vainiką. Įsriegtas titaninis arba porcelianinis sraigtas – danties implantas – pakeičia prarasto danties šaknį. Implantui sėkmingai prigijus, protezuojama – Tavo odontologijos centro laboratorijoje dantų technikai pagamina danties vainikėlį ar kitos pasirinktos rūšies danties protezus ir šie tvirtinami prie implantų.

Po protezavimo labai svarbu stebėti gyjimo procesą ir kruopščiai prižiūrėti protezuotus dantis.

Dantų vainikėliai – dviejų rūšių

Tavo odontologijos centras pacientams siūlo dviejų rūšių dantų vainikėlius: metalo keramikos arba cirkonio keramikos. Lentelėje galite rasti abiejų rūšių dantų vainikėlių skirtumus, privalumus bei trūkumus.

Estetinis dantų protezavimas

Dantų protezavimo procesas pastaruoju metu gerokai ištobulėjo – protezavimui naudojamos naujos, itin pažangios medžiagos, leidžiančios sukurti tobulai estetiškus dantis. Todėl anksčiau daugeliui nemalonias asociacijas kėlusi procedūra visiškai pasikeitė, kai dantų protezavimui masiškai pradėta naudoti bemetalę keramiką (porcelianą).

Dantų protezavimas paprastai atliekamas esant pažeistiems danties audiniams, restauruojant didesnius defektus, taip pat protezuojami dantys, kuriems tenka didelis kramtymo krūvis, keičiamos senos neestetiškos, netikslios restauracijos. O estetinis dantų protezavimas priekinių dantų srityje siūlomas norint pakoreguoti dantų formą, spalvą ar „uždaryti“ tarpelius.

Sukurti tobulus priekinius dantis Tavo odontologijos centras pacientams siūlo dviem moderniausiais ir geriausią efektą išgauti padedančiais estetinio protezavimo būdais: dantų laminatėmis arba užklotais.

Dantų laminatės – tai itin plonos iš keramikos pagamintos plokštelės, kuriomis dengiami priekiniai dantys. Laminačių gamybai naudojama E-Max keramika, pasižyminti estetiškumu ir tvirtumu, suteikianti galimybę kiekvieną dantį atkurti taip, kad jis atrodytų natūraliai.

Dantų užklotus galima pavadinti itin kokybiškomis, ilgaamžėmis plombomis. Šiuos mikroprotezus kiekvienam pacientui individualiai laboratorijoje iš specialių medžiagų gamina dantų technikai.

Protezuotų dantų priežiūra

Tavo odontologijos centro specialistai primena, kad protezuotus dantis prižiūrėti reikia taip pat nuosekliai bei kruopščiai, kaip ir natūralius. Mat ant protezuotų dantų irgi kaupiasi apnašos, kuriose esančios rūgštys tirpdo keramikos masę ar kitas sudėtines protezų medžiagas.

Protezuotų dantų priežiūra beveik nesiskiria nuo natūralių dantų. Patartina naudoti minkštą dantų šepetėlį, kuriuo būtų patogu ir lengva prieiti prie visų danties paviršių. Pastą specialistai siūlo rinktis švelnią, turinčią nedidelį abrazyvinių medžiagų kiekį.

Tarp vainikėlių bei tiltelių susidarančioms apnašoms išvalyti rekomenduotinas tarpdančių siūlas ar tarpdančių šepetėliai bei burnos skalavimo skystis.

Optimaliai protezuotų dantų priežiūrai namuose gali būti naudojamas profesionalus burnos higienos aparatas „Waterpik“. Šiuo aparatu ne tik pašalinsite maisto likučius bei apnašas iš tarpdančių, iš po tiltų, protezų bei implantų, bet ir masažuosite bei stimuliuosite dantenas, o tai padės išvengti periodonto ligų.

Jei esate netekę bent vieno danties, nedelskite ir registruokitės NEMOKAMAI KONSULTACIJAI Tavo odontologijos centre.