Dantų protezavimas

Dėl prastos burnos higienos, įsisenėjusio karieso, uždelsto periodonto bei kitų ligų gydymo ar tiesiog nelaimingų atsitikimų dažnai netenkame vieno ar kelių dantų. Mūsų odontologijos centre siūlome įvairių rūšių, čia pat laboratorijoje gaminamus dantų protezus, parenkamus priklausomai nuo paciento individualių poreikių bei finansinių galimybių:

Išimamuosius dantų protezus

Fiksuotus (neišimamus) dantų protezus (metalo keramika, cirkonio keramika, EMAX keramika)

Elastingas dantų plokšteles ir lankus

Plokštelę su metaline sija ant 2 implantų

Protezavimą ant 4 implantų (“All on 4” metodika)

Estetinį protezavimą


 Kodėl protezuoti prarastus dantis yra būtina

 Net jei trūksta vieno danties, kramtant maistą didesnis nei priklauso krūvis tenka likusiems dantims ir tai neigiamai įtakoja ne tik šių dantų, bet ir virškinimo sistemos būklę. Be to, po danties praradimo, prasideda kaulo nykimo procesas, dėl kurio gretimi dantys praranda atramą ir ima krypti. Tokiu atveju kinta sąkandis, dantys kreivinasi bei ima dilti. Kaulo nykimo procesas yra labai individualus: vieniems kaulas nyksta greičiau, kitiems lėčiau. Uždelsus protezavimo procesą, tai dažnai sukelia sunkumų implantuojant dantis, mat iškyla būtinybė nepigiai kainuojančiai kaulo priauginimo procedūrai. Protezavimas gali būti reikalingas net ir turint visus dantis, ypač pacientams sergantiems periodontitu,  apatinio žandikaulio- smilkininio sąnario ligomis ar turint patologinį sukandimą, kai dantys netenka daug kietųjų audinių. Dantų protezavmas nėra atliekamas vien tik dėl estetinių sumetimų: tinkamai pritaikyti dantų protezai padeda kramtyti maistą, kalbėti bei apsaugo žandikaulį nuo dantų griežimo (bruksizmo).

 Protezavimo procesas

Pirminės konsultacijos metu kruopščiai patikrinama burnos ertmė, jei reikia, padaroma panoraminė nuotrauka bei įvertinamas poreikis dantų protezams ar implantams. Tuomet, atsižvelgiant į bendrą paciento būklę, asmeninius pageidavimus bei finansines galimybes sudaromas gydymo planas ir aptariama pacientui tinkanti gydymo etapų apmokėjimo tvarka. Protezuojant esamus dantis, dažnai reikalingas endodontinis protezuojamų dantų gydymas. Šio gydymo metu yra išimamas dantų nervas tam, kad išvengti protezuojamų dantų pulpitinių skausmų. Esant dantų implantavimo poreikiui, pacientui chirurginiu būdu įsukamas vienas ar keli dantų implantai (plačiau apie dantų implantavimą). Implantų gyjimas bei suaugimas su supančiu kaulu užtrunka apie 3-4 mėnesius. Po sėkmingo sugyjimo prie implantų tvirtinami pasirinkti dantų protezai. Po protezavimo yra svarbus gyjimo proceso stebėjimas bei kruopšti protezuotų dantų priežiūra.

 Protezuotų dantų priežiūra

Tinkamai nesirūpinant protezuotų dantų higiena, ant protezų, kaip ir ant natūralių dantų, kaupiasi apnašos, kuriose esančios rūgštys tirpdo keramikos masę ar kitas sudėtines protezų medžiagas. Protezuotų dantų priežiūra beveik nesiskiria nuo naturalių dantų: patartina naudoti minkštą dantų šepetėlį, kuris patogiai ir lengvai prieitų prie visų danties paviršių bei rinktis švelnią dantų pastą, turinčią nedidelį abrazyvinių medžiagų kiekį. Tam, kad išvalyti tarp vainikėlių bei tiltelių susidariančias apnašas, rekomenduotina naudoti tarpdančių siūlus ar tarpdantinius šepetėlius bei burnos skalavimo skystį.

Optimaliai protezuotų dantų priežiūrai namuose gali būti naudojamas profesionalus burnos higienos aparatas Waterpik. Šio aparato dėka ne tik pašalinami maisto likučiai bei apnašos iš tarpdančių, iš po tiltų, protezų bei implantų, bet ir masažuojamos bei stimuliuojamos dantenos, taip padedant išvengti periodonto ligų.

Išimamamieji protezai valomi vidutinio kietumo šepetėliu, naudojant švelnią dantų pastą bei merkiami į specialų dezinfekcinį tirpalą, po to kruopščiai nuskalaujant vandeniu. Kad protezai ilgiau tarnautų, profesionalią burnos higieną rekomenduotina atlikti 1-2 kartus per metus, o esant periodontologinių problemų, ir dažniau. 

Tavo Odontologijos Centro klinikoje galite įsigyti rekomenduojamų kokybiškų dantų priežiūros priemonių, čia pat siūlome ir profesionalios burnos higienos paslaugas.  

Siūlome kokybišką estetinį dantų protezavimą už itin patrauklias kainas. Dirbame su dauguma sveikatos draudimo įmonių bei paslaugas teikiame išsimokėtinai.

Jei turite trūkstamų dantų, nedelskite, registruokitės NEMOKAMAI KONSULTACIJAI mūsų odontologijos centro klinikoje ir pasikonsultuokite su odontologu dėl dantų implantavimo bei estetinio dantų protezavimo.